Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
5803
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 5. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, od jihu až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 22.5.2024

Svátek má Emil

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den biodiverzity

Zítra má svátek Vladimír

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Obsah

BWANA KUBWA

Kráčel pevným krokem muže ošlehaného větry všech kontinentů.
Jasný pohled zabodnutý vstříc jakémukoli osudu prozrazoval pevnou vůli čelit zejména čemukoli.
Značkový oděv Shimano pokrýval vysokou tajuplnou a respekt vzbuzující postavu byť přihrbenou - zřejmě tíhou starostí, které jen on sám nesl na bedrech a jako obr Atlas držel na úrovni něco, čemu jen on sám dobře rozuměl a proto také on rozhodoval, jak co bude.
Na zádech značkové pouzdro Shimano jistě ukrývající neodhadnutelný počet dokonalých rybářských feederových prutů téže světoznámé sice ne vždy vyjímečně kvalitní, ale o to dražší značky.
Když se blížil ke skupince mladých feederařů, kteří na rohu u rybářské prodejny vzrušeně debatovali o této rybolovné technice, byl to velký okamžik. Mladíkovi který byl k osmahlému traperovi tváří v tvář náhle ztuhly rysy a oči se rozsvítily poznáním - ŽE BY TO BYL SKUTEČNĚ ON???!!
Ten skvělý lovec, který zasvěceně vypráví a píše o jejich milovaném feederu, ale i snad o všech existujících rybolovných technikách?
Ten který konečně pozvedne feeder nejen v jejich ulici, ale v celé zemi, na celém kontinentu, na celém světě a vlastně v celém vesmíru na tu správnou úroveň?
Ten který se dokonce údajně přátelí s velkým Kubou Kubikulou, jenž má takové schopnosti a sílu, že dokáže i hodně velkého sumce vytáhnout na kamenitý břeh tak suverénně, že mu bez hnutí brvou způsobí drásance po celém jeho citlivém bezšupinatém těle, což navíc dokáže korunovat tak skvělým výkonem, jako je třeba vražené koleno do sumčího břicha, které sumec jistě ocení, jako přátelskou , výpomoc k získání sumčí průkazky ZTP, takže ho budou muset v tramvaji pustit sednout?
Ten který na LCD obrazovce vypadá, jako kříženec Indiana Jonese, Krokodýla Dundeeho a Terminátora, když se úchvatně vynoří v reklamním spotu z hlubin a se širokým úsměvem se představí?....................................JE TO ON.

Chlapcům se tají dech úctou a obdivem nad bytostí téměř nadpřirozenou, jako je Superman, Spiderman a Barman dohromady.
Tak blízko svůj nedosažitelný idol a vzor ještě nikdy v dosavadním životě neviděli.
Skoro si na něho mohli sáhnout pro štěstí, ale toho by se pochopitelně nikdo z nich neodvážil ani v nejdivočejších snech, ve kterých běžně deklasuje postupně všechna casina v Las Vegas a v Renu, potápí se jen se šnorchlem na dno Mariánského příkopu, vrhá se z útesu do bouřícího moře pro plovoucí kolébku s děckem, zachraňuje 159-ti členou rodinu pracovitých bezproblémových spoluobčanů z třípokojového hořícího jen trochu vybydleného domu, sviští po Solné pláni 700 km/h ve vlastnoručně zkonstruovaném prototypu supermoderního auta snů, vlastnoručně zachrání Miss World před bandou násilníků, když je školenými kopy, údery a seky zneškodňuje a sráží, jako kuželky a na konci snu znuděně souloží s Angelinou Jolle a Kateřinou Hrachovcovou…..
Mladíci sledují zpod řas, jak je vznešeně míjí se svým typickým a oprávněně sebevědomým úsměvem, který bude jednou stát na obrazovkách všech televizí miliony dolarů za minutu.
Tak to je on. Velký guru a největší a jediný zástupce českého feederu na světě a v okolí. Teď prochází kolem nich.
O chřípí se otře vůně mužného parfému a legenda feederu uvolněně, ale cílevědomě a s pohledem k lepším zítřkům zhruba do výše patnáctého patra je zářivě míjí v zapadajícím slunci a ztichlo i ptactvo a pouliční ruch, když ho zaregistroval všechen živý i neživý svět.
Dokonce i vítr ulehl do trávy a s němou úctou ustoupil z cesty bytosti, jejíž sláva dotýká se hvězd.
V hlavách chlapců freneticky pobíhaly zmatené myšlenky - jaké má asi montáže?
Jaké feederové špičky?
Jak dlouhé forpasy?
Jaké háčky?
Jaký kmenový vlasec, nebo snad pletenku?
Jaké závody asi zase jde vyhrát???

A v tom posvátném tichu, které nastalo, aby si svět mohl živoucí legendu a modlu vychutnat se vším všudy včetně vrzání pevných bot se stalo něco, co způsobilo, že svět už nikdy nebude takový, jako byl před tím.
Něco, co převrátilo moderní dějiny naruby.
Při jednom neopatrném kroku zavadil tento gigant svým značkovým pouzdrem lehce o zábradlí a v ten moment se to stalo.
Zaznělo neuvěřitelně hlasité „PÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝP!!!“ bobkařského pípáku……..
Byl konec.

Uběhlo pár minut.
Chlapci po prvotním šoku se vzpamatovali a začali dál rokovat o svých věcech, auta se rozjela, ptáci rozhulákali a vítr otráveně shodil hrdinovi z hlavy australák.
Jeden z chlapců si uplivl přes rameno a jeho slina ulpěla na fotografii Kuby Kubikuly která vypadla chodící legendě při tom leknutí a následnému škubnutí sebou z náprsní kapsy blízko srdce.
Dopadla na zem téměř současně s tubou lubrikantu.
Bwana Kubwa = ve svahilštině - Velký pán. :-))

Předchozí                                                                                                            Další

Zpět

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI