Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
6172
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

30. 5. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, k večeru od západu místy přeháňky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 30.5.2024

Svátek má Ferdinand

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Evropský den sousedů
  • Evropský den melanomu

Zítra má svátek Kamila

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den bez tabáku
  • Den otvírání studánek
  • Den jáchymovských politických vězňů

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Navigace

Obsah

 

KURZ RODINNÝCH 
FINANCÍ 
                   „ ZDARMA „
           ANEB CO PORADCI NEŘÍKAJÍ …
 
 
 
                
 
 
 
                             ÚVOD KURZU
 
     Vážení přátelé, vítám Vás v našem Kurzu rodinných financí který jsem pro Vás napsal a těším se na naše shledávání v jeho jednotlivých částech.
     Nacházíme se v poměrně složitém období jak v naší zemi, tak v EU i celém světě, a to jak z hlediska společenského a politického, tak i ekonomického a ekologického. Společným znakem postmoderní doby je všeobecná globalizace, která prorůstá do všech oblastí lidského konání. Jsme svědky nevídaných komerčních závodů ve jménu pokroku a lepších zítřků…
     Navíc po letech prosperity a trvalého růstu jsme se naráz zastavili, díváme se kolem sebe co se stalo a moc to nechápeme. Díváme se taky zpátky co jsme dělali v dobrých letech“, a měli udělat. Vypadá to, že většina z nás situaci s ekonomickým růstem přecenila, že jsme si na to zvykli a zvyšování životní úrovně brali jako samozřejmost. Ale žádné takové pravidlo není a nikdy nebylo.
     Za této situace chce logicky každý nějak finančně přežít...Stát chce posílit příjmy a omezit výdaje, firmy chtějí zakázky a zisk aby nemusely propouštět a rodiny by měly začít šetřit, rozumně využívat a tvořit rezervy a chovat se hospodárně. Nikdo to za nás neudělá.
     V ekonomice dochází k velkému tlaku a konkurenci, na významu roste hlavně obchodní sektor, který přímo prodává zboží a služby a vyhledává klienty. A pravou rukou obchodu je reklama a mediální kampaně. Přímo se roztrhl pytel s tisíci nabídkami, člověk nemá šanci rozlišit sliby od skutečností a reklamou je podvědomě a agresivně tlačen do dalších nákupů, investic a dluhů.
     Když se obrátíme na radu, ihned vyrukují odborníci a poradci kteří nabídnou své produkty a řešení, ale často je to k ničemu kvůli nízké odbornosti a morální úrovni mnohých z nich a špatně nastavenému systému…Máme mnoho odborné literatury, knihy, časopisy, webové stránky na internetu atp.Velká část z toho je určena spíš odborníkům, další část se týká makroekonomiky, a zbytek knih vychází z filosofie konzumní společnosti. Tyto knihy tedy většinou nepíšou ekonomové, ale lidé z obchodní a investiční branže, kteří tak vychovávají své potenciální klienty.“
     Na internetu jsou bezesporu velmi kvalitní zdroje informací které se fundovaně zabývají rodinnými financemi a investováním, ty nejlepší si určitě uvedeme. Ale tady to předpokládá častý a osobní zájem o tuto oblast, informace je nutné sledovat, analyzovat, potvrzovat jinde atd. Navíc je zde otázka aktuálnosti, mění se legislativa, úrokové míry, daně, sociální podmínky. Běžný člověk se v tom pohybuje obtížně, a tak se raději o to ani nezajímá. Když potřebujeme, tak se zeptáme na náš dílčí problém, ten nějak vyřešíme a zas to jede dál…
Chybí nám informace a řešení v otázce rodinných financí podané komplexně, srozumitelně a prakticky – včetně reálných zkušeností.
     Absence podobného materiálu je příčinou vzniku našeho Kurzu rodinných financí, který je pro Vás zdarma. Kurz reaguje na aktuální ekonomické podmínky tohoto období, se zaměřením na poskytnutí informací a příkladů řešení v oblasti rodinných financí. Poměrně velký obsah kurzu je rozdělen podle oborů do těchto částí:
     Rodinný rozpočet, platební styk, sociální otázky, pojištění, spoření, investice, úvěry a praktické poradenství. Jednotlivých devět částí Kurzu Vám bude postupně doručováno na    e-mailové adresy.
     K sestavení Kurzu jsem se rozhodl po zralé úvaze přinést Vám některé informace a řešení, které byste jinak obdrželi jen velice stěží, jelikož se o nich veřejně moc nemluví. Celý Kurz je koncipován jako pohled na problematiku zespodu“, z pozice obyčejné české rodiny.
     Pracuji jako nezávislý finanční poradce, praxi jsem nabyl ve více zprostředkovatelských firmách i přímo v pojišťovně, a tento obor je pro mě taky víceletým koníčkem. Pracoval jsem také dlouho ve státní sféře, studoval historii a finance. Mám několik let praxe s obchody na světových kapitálových trzích, v on-line i brokerských systémech, takže i toto zde můžu uplatnit pro Vás. Jelikož však Kurz je v rozsahu který přesahuje běžný odborný záběr poradce, musel jsem dlouho shromažďovat materiál a spoustu věcí dostudovat, takže vlastně díky Vám teď můžu svým klientům lépe poradit.“
     Ve své profesi se logicky často pohybuji v terénu, takže denně vidím jaké smlouvy lidé uzavírají, jak je jim to vysvětleno a jakým nesmyslům věří ( např. že ČSSD jim dá zisky ČEZu“), jaké mají finanční ztráty ze špatných rozhodnutí a postojů. Vím jaké mají problémy a potřeby, jak lehkovážně si půjčují na pomíjivé věci, jaké mají nemoci a úrazy a jak těžko se orientují v nejasných podmínkách nepřehledného trhu.
     Nemám rád dezinformace a naivní reklamy, z nichž téměř polovina je o půjčkách a ta druhá neřekne téměř nic. Kdybychom se aspoň zasmáli že…Poslední kapkou byla pro mě diskuse na www.babinet.cz mezi privátním poradcem a agentem firmy ZFP Akademie. Dávali si dlouho do těla“ a další lidé je ještě hecovali, asi pochopili beznadějnost…no prostě katastrofa“. Osobně nemám nic proti diskusím ani humoru, ale poradenství to rozhodně nebylo…
     Takže co nám Kurz přinese? Domácnost je základní ekonomická jednotka a má svá specifika. Její nestabilita je problémem ekonomiky celé země. Začneme proto rodinným rozpočtem, inventurou příjmů a výdajů, narovnáním ekonomické situace rodiny a rozumnou tvorbou rezerv. Řekneme si jak se vyhnout předem finančním potížím, problémům s úřady a tím i rodinným krizím. Jak efektivně využít spořící a pojišťovací produkty aby nám sloužily, jak řešit otázku účtů a platebních karet, jak si vybrat banku a záložnu a kde jednoduše uspořit. Jak se uzavírají finanční smlouvy a jak se čtou, jak ověřit jestli nejsme v registrech neplatičů a jak se chránit před exekutory. Jak si vybrat finančního poradce a kam se obrátit o pomoc nebo se stížností.
       Dále je tu otázka investic,od podílových fondů až k investování on-line na burze,včetně zkušeností s brokerskými firmami. Také uvedeme praktický příklad rozložení volných financí rodiny do spoření a investic. Samozřejmě na řadě jsou také úvěry na bydlení i ty spotřební, státní i rodinná zadluženost, úvěrové pasti a lichváři.
     Součástí bude i sociální téma, jak získat dávky na které máte nárok, otázka důchodů, mezd a nakonec snad také něco pro živnostníky. Uvedeme si spoustu věcí, které se v praxi běžně neříkají naplno“. Na závěr také uvedeme praktické příklady úspor a představíme jednoduchou možnost zvýšení příjmu pro každého člověka.
     V celém Kurzu se snažím o upřímné jednání, pokud to nebude nutné nechci zde nikoho negovat ani reklamovat. Snažím se uvést vše, co může ohrozit finanční stabilitu Vaší rodiny a také vše, co ji může upevnit a dále rozvíjet. Cílem je také upozornit na rizika a zvýšit základní finanční orientaci a tím i efektivitu Vaší domácí ekonomiky. Mít přehled a příslušný profit a tím i životní klid a spokojenost, což se pak odráží hlavně v lidských vztazích a zdraví.
     Člověk se znalostmi a zkušenostmi které dokáže uplatnit, je daleko svobodnější a mnohem méně manipulovatelný. A my všichni určitě chceme prožít kvalitní, šťastný a spokojený život, že ano?
                                                                                                            Jan Šulák
                                                                                                                                                                             
    
          Příště začneme s rodinným hospodařením, rozpočtem, uspořádáme účty a zjistíme kde nám utíkají peníze….do té doby na shledanou a přeji Vám pěkný den.
 

                                            

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI