Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
5045
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 2. 2024

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 25.2.2024

Svátek má Liliana

Zítra má svátek Dorota

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Navigace

Obsah

STÍŽNOST Tisk E-mail
K rukám činovníkům magistrátu města Karlovy Vary.               4.3.2009 Sokolov
Věc: STÍŽNOST
Dobrý den.
Obracím se na Vás ve věci stížnosti p. Milana Felkla doručené 30.1.2009 , č.dop.17432/09, č.j. jsem bohužel nepřečetl. Dotyčná stížnost je v příloze.
stnost_foto-zmeneno.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jako občan a patriot západočeského kraje se rovněž cítím býti poškozen, přestože nežiji v Karlových Varech, nýbrž v Sokolově.
Rád bych jen upřesnil několik detailů z dopisu páně Felkla a to formou citací, úvah a komentářů.
Nejsem si jist, jestli jsem vše správně pochopil.
V citacích budu s dovolením trochu opravovat podivnou češtinu stěžovatele, aby se stala srozumitelnou.
 
„Na kruhovém objezdu u Dvorského mostu stojí jako atrakce,(interpunkční čárka patří až za kamzici)kamzice, která má vemena, za ně(chybí „ž“) by se nemusela stydět ani vysloužilá kráva dojnice a pak kamzík,který má úd metr dlouhý a na konci natřený načerveno. Při této délce by se o něj zabil při prvním útěku před predátorem.Takže nic neodpovídá skutečnosti.“
 
-nevím, jak přišel pisatel na to, že se jedná o rodinu kamzíků. Kamzík je horský kopytník, tedy v žádném případě neobývá kruhové objezdy. Má jinou stavbu těla a tvar rohů. Mnoho predátorů se v horských oblastech nevyskytuje a určitě před každým nemá problém při svých schopnostech prchnout, ani když je přistižen při namlouvání.
-falický symbol v mnoha kulturách symbolizuje plodnost stejně jako mléčné žlázy mateřství, což mne nepohoršuje ani v nejmenším.
-to, že je inkriminovaný savec vzrušen a připraven k páření při pohledu na tak půvabnou samici naprosto chápu.
-v nadsázce, kterou použil výtvarník, jako vyjadřovací prostředek není důvod, aby proporce odpovídaly skutečnosti stejně tak, jako je málo kamzíků, kteří se narodí dřevění.
 
„Já jsem řidič autobusu a zaslechl jsem debatu při projíždění přes tento kruhový objezd,mladých děvčat ještě školaček cituji:myslíš si že ten kamzík má doopravdy tak velkýho čuráka a ta druhá odpověděl asi ne.“(podivná formulace)
 
-tato příhoda vypovídá o několika věcech:
1)Řidič poslouchá hovory cestujících místo toho, aby se plně soustředil na sledování dopravní situace, dopravního značení, povaze a stavu vozovky, což by zejména při hromadné přepravě osob (dokonce dětí), měla být jeho priorita před prohlížením si uměleckých objektů netýkajících se problematiky přepravy a zaměstnáváním svého vědomí hodnocením téhož.
2)Školačky se živě zajímají o život kolem sebe, zdravě objevují sexualitu v neškodné výtvarné formě, debatují o ní v biologických intencích a v debatě docházejí k objektivnímu a realistickému zhodnocení situace. V hodině zoologie by odpovídající dívka dostala jedničku.
3)Autor zaujal a pobavil občany Karlových Varů při nezáživné cestě MHD.
 
„Přijeli za mnou známí ze zahraničí a jeli se podívat do INTERŠPÁRU a  ukazovali mi,co si nafotili na kruhovém objezdu a že to dají u nich doma do novin to už mě teda nazvedlo.“(zřejmě-nadzvedlo)
 
-nevím, co je INTERŠPÁR ale zřejmě se jedná o prodejnu řetězce Interspar. Z jakého zahraničí to ti známí přijeli, že je ve světoznámých lázních zajímá supermarket? No do toho mi nic není, ale je fajn, že se rozhodli propagovat ve své zemi naše lázeňské město a to klidně i touto formou, byť jsou V Karlových Varech ještě monumentálnější objekty hodné pozornosti a zaměření objektivu fotoaparátu. Ale je pravda, že netradiční hodnoty často upoutají pozornost víc, než ty běžné.
 
„Kdo je odpovědný za povolení takového paskvilu.Toto dílo má ukazovat,jací jsou obyvatelé Karlových Varů?“
 
-zde se dostáváme k předmětu mé stížnosti, která je ale jen formální a  postačí mi, když se umělec hluboce zamyslí a v duchu uzná, že pokud se jedná o alegorii mající vystihnout obyvatelstvo Karlových Varů v jakési výtvarné bajce-pak mohl některé obyvatele odjinud hluboce ranit. Pokud by znázorněná zvířena měla znázorňovat obyvatele POUZE Karlových Varů, pak se se vším důrazem ptám: Mají snad muži ze Sokolova menší pinďoury, než karlovaráci?!?!
Mají snad ženy z jiných měst a oblastí menší ňadra, než občanky Karlových Varů?
Našetřím si peníze na cestu autobusem do metropole lázeňství a budu studovat diference na veřejných toaletách.
Jen mi dělá starost skutečnost, že nebudu schopen odlišit turisty od domorodců a má studie bude na vodě.
Nemohl by magistrát nějak vyřešit rozlišení?
Nebudeme již dále snášet podobnou potupu!
Budu iniciovat instalaci kamerunského kozlíka s dvoumetrovým penisem na sokolovském kruhovém objezdu U partyzána a jeho soudružka partnerka bude mít silikonové vemeno končící centimetr nad zemí.
Pak bude vše v pořádku a můžeme si podat ruce.
Částečně mne ale uklidňuje skutečnost, že jsem na uvedeném karlovarském kruhovém objezdu nezaznamenal tabuli s nápisem:“TAKOVÍ JSOU OBYVATELÉ KARLOVÝCH VARŮ“, takže to tak autor zřejmě skutečně nemyslel.
-no a co že stěžovatel myslí tím, že autor takto vidí karlovarské občany?
1)Jsou to býložravci? Myslím, že ne. Viděl jsem některé kupovat i maso.
2)Jsou zdřevěnělí?
3)Jsou stádo zvířátek?
4)Všechno se kolem nich točí? To bych tak moc netvrdil…
 
„Napadá mne jestli tohle není dílo nějakého úchyla nebo dokonce pedofila,který pak na přilehlé zastávce poslouchá(čárka) jak se o tom děti baví. Mělo by se to nechat prošetřit orgány v trestném řízení,(zřejmě jde o orgány činné v trestním řízení. Trestné jsou skutky, body, nebo výpravy) ale to nechá(chybí „m“) na vašem uvážení.“
 
-to by se chudák pedofil asi načekal, než by našel někoho, kdo by se zvířátky tak usilovně zajímal a řešil je ještě po vystoupení z autobusu řízeného nepozorným šoférem. Zřejmě by musel nosit s sebou velkou svačinu a v zimě trpěl omrzlinami. Ale myslím, že ten nápad s šetřením policií není od věci. V naší zemi se jinak vůbec nic neděje a tak nemají tito lidé co dělat, takže by konečně mohli zabodovat v pořádné kauze.
 
„Dotyčný tvůrce tohoto díla,neviděl toto zvíře ani na obrázku,protože by uvedené proporce byli (po“l“ by se asi hodilo spíš ypsilon) jiných rozměrů.“
 
-s tímto podezřením se neztotožňuji, neboť vím, že každý výtvarník si před finální prací kreslí návrhy a skicy, ve kterých si objekt „vymyslí“ a následně z nich částečně čerpá při konečném sochání a instalaci. Proporce jsou přesně takové, jaké si je autor vyprojektoval-tedy v  pořádku.
 
„Takhle si představuje vedení města, radnice Karlových Varů propagaci světových lázní.Já občan daňový plátce teda ne!“
 
-no vida, konečně se dostáváme do konstruktivní roviny. Občan a daňový plátce se může aktivně zapojit do propagace města ve spolupráci s  radnicí. Může přinášet své návrhy a podněty. V případě nespokojenosti s kooperací může svůj nesouhlas projevit ve  volbách do městského zastupitelstva.
 
„Navrhuji (zřejmě chybí slovo „aby“) autor okamžitě uvedl dílo do stavu podle biologie zvířat,nebo ho okamžitě odstranil.“
 
-obávám se, že ani Alenka za zrcadlem (v říši divů) toto konkrétní zvíře nespatřila, takže nebude možné jeho komponenty uvést do souladu s  čímkoli, neboť se jedná o jedinečný originál.
Pokud ale stěžovatel najde toto konkrétní zvíře v jakékoli encyklopedii a  to navíc připravené ku množení,autor jistě oprávněnou námitku ohledně disproporce zohlední.
Odstranění nedoporučuji, protože Béďa s Blaženkou se již na svém kruhovém objezdu adaptovali, je to jejich území a při transportu by určitě byli neklidní.
 
„Dále požaduji autorovi dát vysokou pořádkovou pokutu za hanobení pověsti Světových lázní (velké písmeno se píše na začátku pouze u  vlastních jmen) a aby se veřejně omluvil občanům města Karlových Varů v  televizi na stanici Vřídlo. Dále dát postih tomu kdo tohle dílo povolil.“
 
-já bych navrhnul autorovi vysokou odměnu za dílo, které v dnešním uspěchaném životě přináší pohodu, humor a fajn pocit, že někdo myslí i s nadhledem a nebere život smrtelně vážně i když až do smrti o život jde.
-pokutu bych vyměřil dotyčnému řidiči MHD za to, že se nedostatečně věnuje své zodpovědné práci.
-toho, kdo instalaci povolil, bych postihnul pochvalou a s ním i s autorem bych viděl jako smysluplný veselý rozhovor v televizi na stanici Vřídlo.
 
Samečkovi na kruhovém objezdu jeho mužskou chloubu ulomil. Jeho by měla policie najít a potrestat za poškozování cizí věci minimálně.
Obávám se však, že je to horší a že se jedná o trestný čin - týrání zvířat.
Byl to zřejmě podobně prudérní člověk, jako stěžovatel (pokud to nebyl on sám), který nechápe, co autor vyjádřil a že je to ve skutečnosti pouze milé.
Závistivého vandala, který se o ulomení postaral, by bylo záhodno nakopnout do inkriminovaných míst s rozběhem a to kvalitní pohorkou.
Jenže ten trouba vůbec netuší, že ulomil jen kondomický kryt pohlavního údu, který se v okamžiku nebezpečí celý skryje do břicha zvířete (jak je to u všech savců a odtud pochází asi výraz:“stáhnout ocas“), takže náš milý Béďa na kruhovém objezdu je nadále funkční a vesele si užívá života se svou družkou Blaženkou.
Když jsem jel pozdě v noci přes kruhový objezd, viděl jsem je, jak si to slastně rozdávají a moc se jim to líbilo.
Jen občas koukli, jestli nejede nějaký autobus…
Možná, že zjara přibudou potomci:-))
 
Petr Hahn
Sokolov
 
P. S.:Doporučuji, aby pisatelé písemností po sobě své výtvory četli a  věnovali se aspoň trochu gramatice a interpunkci (poradil bych studium Pravidel českého pravopisu, nebo aspoň nějakou učebnici češtiny ze ZŠ).
P. P. S.:Jezdil jsem kdysi také coby řidič MHD, ale měl jsem o dost jiné starosti, nežli řešit výzdobu kolem silnice…
 
P.P.P.S.:Dlužno dodat, že mi magistrát Karlových Varů neodpověděl, protože činovníci za to placení asi mají dost práce s přerozdělováním státních peněz do vlastních kapes.
 

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI