31. prosince 2009
Rok 2010 nám dává velkou šanci změnit naši zem k lepšímu.
Doufám, vážení spoluobčané, že to spolu také uděláme. Všichni buď volíme, nebo necháme ty ostatní, aby rozhodli za nás. A pak necháme vlády a poslance, aby posouvali naši společnost dál a dál k paskvilu, který si naprostá většina občanů nepřeje. Dovolte, abych to doložil.
1.Za posledních 10 let schválili poslanci v průměru 111 zákonů ročně. Nikdo není schopen se řídit zákony v takové smršti změn. I průměrný blbec tohle pochopí. Zákony proto u nás nemohou být a také nejsou respektovány. Není to většinou vinou občanů ani podniků. Námi volení zástupci lidu zjevně nejsou průměrnými blbci, protože tohle nechápou. A jestli to chápou, proč to proboha deset let dělají? Zbláznili jsme se my, nebo oni?
2.Námi zvolení zástupci lidu vytvořili za posledních 15 let dluh v hodnotě přes bilión Kč. Nemyslící novináři občanům vnucují myšlenku, že mají podíl na tomto státním dluhu a vypočítávají výši osobního podílu každého občana na téhle sekeře. Důrazně říkám, že jako občan jsem si na státní dluh nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Žádná politická strana neslibovala ve volbách, že mne zadluží. Stát však říká, že mne zadlužil a učiní tak i v budoucnu. Tohle chápe myslící část občanů, a přesto nevyrazí do ulic, ani dveře s volenými zástupci. Nezbláznili jsme se?
(Přitom tento dluh by měl být naúčtován podílově všem stranám, které tomuto státu vládly a dluh vytvořily nebo schválily v parlamentu deficitní rozpočty.)
3.Přišla světová finanční krize. Duševně zdravý občan chápe, že nemůže pořád utrácet víc, než činí jeho příjmy, aniž by přišel exekutor. I průměrný blbec chápe, že přijde-li o příjmy, rodina bude muset změnit životní styl alespoň na dobu, než si dostatečné příjmy znovu zajistí. Žádná změna životního stylu státu se ale přesto nekonala, ačkoliv o velkou část svých obvyklých příjmů přišel v roce 2009 a přijde v roce 2010. Je to jako kdyby otec, který přišel o příjmy, řekl "Utrácet budeme, děti, stejně" a maminka dodala "A přidáme si na kapesném". Nicméně přibližně tohle udělala naše vláda v prosinci 2009 a parlament k tomu řekl: "Jo, a navíc každému zvýšíme kapesné!" A my občané jsme to nechali být. Ale budeme se detailně zajímat o to, kdo s kým a kam jede na dovolenou. Nezbláznili jsme se?
4.Žijeme v prostředí křesťanských hodnot v přístupu k slabým a bezmocným. Chápu potřebu se postarat o tyto osoby, nemohou-li se o ně postarat jejich rodiny.
Místo aby nechali peníze a péči o příbuzné rodinám a starali se jen o opravdu nemohoucí a potřebné, vytvořili naši politici daňový systém, ve kterém seberou maximum peněz těm, kteří je vydělali, a přesunou je těm, kteří jsou připraveni je utratit. Samozřejmě, že to vymysleli proto, aby je "obdarované" masy za to volily, žádnou jinou logiku to nemá. Příčí se zdravému rozumu, aby se stát místo nás staral o potřebné příslušníky naší rodiny. Příčí se zdravému rozumu, abychom dávali sociální příspěvky těm, kdo si vydělávají (často více než průměrný pracující) prostitucí, krádežemi či vlastním podnikáním nebo zaměstnáním načerno. Nejenže si to necháme líbit, my bychom tvůrce tohoto režimu dokonce znova zvolili, jak ukazují průzkumy. Nezbláznili jsme se?
5.Z každých 100 Kč, které vydělám, si tento stát vezme cca 50 Kč formou různých typů zdanění. Námi zvoleným zástupcům lidu to ale k rozdávání nestačí. Postavím-li z již zdaněných příjmů dům, zaplatím daň z nemovitosti. Až ten dvakrát zdaněný dům zdědí moje děti, zaplatí dědickou daň. Když ho prodají, zaplatí daň z převodu nemovitosti. Stát si tak na výsledky mé práce hrábne čtyřikrát. Dám-li z již zdaněných příjmů někomu dar (např. sociálnímu ústavu), zaplatí tento darovací daň. Mám pokračovat, nebo už si také kladete otázku: Nezbláznili jsme se?
6.Někteří jste pronesli poznámku, abych pokračoval. Platíme téměř nejdražší elektřinu v Evropě (občané i podniky), ačkoliv ČR je energetickou velmocí a její dominantní energetický podnik je majoritně vlastněn státem. Vydali jsme zákon, podle kterého musí být povinně vykoupena elektřina z neefektivních obnovitelných zdrojů za cenu až 12 Kč/kWh, zatímco z elektráren ČEZ stojí elektřina běžně 1,30 Kč/kWh. Podpora neefektivních výrob elektřiny nás bude stát v roce 2010 cca 7 miliard Kč, vše pěkně schováno v ceně elektřiny, kterou platíme. Český stát platí z našich daní za kilometr silnice dvakrát tolik, co jinde v Evropě. Mám ještě pokračovat, nebo už si i Vy kladete otázku: Nezbláznili jsme se?
7.Městské policie vznikly za naše daně s cílem mít bezpečné prostředí okolo sebe, znát svého policistu, který zná svůj rajón a zasáhne v něm slovem nebo činem, bude-li třeba. Víte, jak vypadá policista, který má na starosti vaše okolí, nebo dokonce jak se ten ochránce bezpečnosti vaší rodiny jmenuje? Teď vás asi napadlo, jestli jsem se nezbláznil já. Jedinou viditelnou snahou těchto mužů zákona, kterou jsem já zaznamenal, je shánění peněz pro obecní pokladny za dopravní přestupky, a to v naprosté většině na místech, která pro bezpečnost občanů nejsou kritická. Tady máme možnost jako občané rychle přimět zastupitelstva, aby městské policie konečně začaly dělat to, k čemu si je platíme, ale neudělali jsme to. Necháme si to prostě líbit. Nezbláznili jsme se?
Přeji vám, vážení spoluobčané, abyste našli v roce 2010 především sílu postavit se proti takovému vývoji naší republiky. Přeji vám, aby 50 % výsledků Vaší práce už nikdo nerozkulačil.
Věřím spolu s vámi, že pokud znovu zachvátí náš parlament virus rozdávání z Vašeho, hlavní hygienik nařídí preventivní vybití celého stáda.
Váš
Pavel Antonín
(Neviditelný pes 31. 12. 2009)