Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
5223
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 4. 2024

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 13.4.2024

Svátek má Aleš

Zítra má svátek Vincent, Vincenc

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den monitoringu diabetu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Navigace

Obsah

V ČEM SE SKRÝVÁ ERDOGANOVA TAJEMNÁ SÍLA

Typ: ostatní
Minulý týden jsme informovali o pozadí a čistkách doprovázejících pokus o převrat v Turecku. Jednou z dominantních událostí zmaření vykonstruovaného převratu byly zástupy lidí v ulicích, kteří zabarikádovaly tanky a znemožnily jim tak postup k jednotlivým cílům. Jednotky armády tak byly paralyzovány davy Turků, mezi mnohé chyby, které scénář doprovázely patří to, že bylo Erdoganovi umožněno mluvit a přivést do ulic své příznivce.

Otázka, která se naskýtá a která je i pro budoucí vývoj klíčová, kde se vzaly na jeho výzvu ony davy ochotné jej ihned podpořit a přinejmenším tak dát přednost zvolenému islamistovi před armádním pořádkem, který byl již v Turecku nastolen několikrát. Tato síla podpory, kterou si Erdogan udržel mezi voliči přes všechny snahy o silamizaci země, korupci a porušování lidských práv, jej ukazuje jako legitimního představitele lidu, a jako takový je i vnímán.

Jaký je však tajný klíč k této obrovské lidové podpoře? Proti vzbouřeneckým jednotkám se ale nepostavili rozhořčení občané, těch byla pouze malá část, která dávala ligitimitu Erdoganovi. Skutečným jádrem těchto rozhořčených civilistů byly zvláštní policejní útvary, které působí v civilu, mají speciální výcvik a mají na 60 000 mužů.

Do jednotek jsou vybírání mladí a fyzicky schopní podporovatelé současného prezidenta, jejich jednotka POH byla oficiálně vytvořena kvůli nastolení pořádku v oblastech obývaných Kurdy. V praxi to znamená, že ozbrojené a vycvičené komando v civilu masakruje Kurdy, aby případná reakce nedopadla na tureckou armádu. Tyto jednotky jsou obviňování z celé řady doložených porušování lidských práv a zločinů proti lidskosti, podílejí se i na vysokém počtu zabitých Kurdů, většinou civilistů, a jejich jednání ma genocidní prvky.

Před třemi lety, kdy taktéž hrozil vojenský převrat, se s nimi začalo počítat jako s páteří při potlačování případné vzpoury. Toto jsou tedy jednotky, které mohly vniknout na armádou obsazené Atatűrkovo letiště, mohly střilet na vojáky a snažit se je vytlačit, jejich civilní vzezření též bránilo vojákům zahájit na ně střelbu a dodávalo jim zdání vůle lidu, ve skutečnosti se jednalo o perfektně připravené komando plně ozbrojené a nezávislé na ostatních bezpečnostních silách Turecka.

Podezření, o kterém jsme mluvili již minulý týden, že převrat byl zinscenován právě Erdoganem, je potvrzeno i novými informacemi, že část jednotek POH na místo dorazila ještě před převratem, ostatní byli potom svoláni Erdoganem z místa jeho pobytu, toto tedy byla síla, která vyšla do ulic utkat se s vzbouřenými vojáky. Nejednalo se o žádnou spontánní podporu lidu, neboť mezi těmi, kdo uposlechli Erdoganovu výzvu vyjít do ulic jej podpořit bylo civilistů jen minimum, většina z nich byly jeho věrné síly krutých komand kurdubijců z POH.

Po obrovských čistkách a krocích, které jsou víceméně obrácením se zády západu, přicházejí další kroky, o nichž jsme již informovali. Pro potřeby převratu bylo těsně předním zahájeno usmíření s Ruskem a Jisroelem. Erdogan cítící se nyní jistěji již nepotřebuje tolik Jisroel, ale Azu jako symbol svého osvoboditelského úsilí, zato nyní koketuje s přátelstvím Ruska a aby si je zajistil, souhlasil s tím, že vojáci, kteří sestřelili ruské letadlo budou souzeni. Nyní je nechal zatknout za údajnou účast na převratu a součástí obvinění bude, že se snažili tureckou vládu dostat do konfliktu s Ruskem, a dopustili se tak zločinu proti národním zájmům.

Součástí odvrácení od Jisroele je odvrácení se od kolem něj seskupených zemí v oblasti čelících společně současným konfliktům obviněním egyptského prezident A Sísiho z podpory převratu. Prezident Obama, který též A Sísiho kritizuje a během převratu se postavil za Erdogana, tak stojí snad jako skoro vždy na nesprávné straně konfliktu.

 

Zdroj: http://csecho.eu/v-cem-se-skryva-erdoganova-tajemna-sila/


Vytvořeno: 31. 7. 2016
Poslední aktualizace: 8. 9. 2016 8:15
Autor: Petr Hahn

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI