Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
6536
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 7. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 29 až 33°C. Noční teploty 20 až 16°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 20.7.2024

Svátek má Ilja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

 • Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Navigace

Obsah

 

KSČM funguje jako sekta, za odlišné názory likviduje, říká exkandidátka
velikost textu:
30. dubna 2010  16:08,  aktualizováno 18:56
Třiadvacetiletá Lucie Rovná odstoupila z kandidátky KSČM proto, že se jí znelíbily metody a cíle strany. Původně se nechtěla ke  svému rozhodnutí vyjadřovat, změnila ale názor. Prý i kvůli "lživým informacím, podávaným KSČM". Rozhovor s ní vedla redakce iDNES.cz přes e-mail. 
Lucie Rovná
      říká, že zůstane věrná levici, ale možná „bude poprvé volit spíš nové a       menší politické subjekty“.foto: http://www.lucierovna.cz
Lucie Rovná říká, že zůstane věrná levici, ale možná „bude poprvé volit spíš nové a menší politické subjekty“.
Odehrávala se názorová proměna převážně ve vás, nebo na ni mělo vliv vaše okolí?
Vzhledem k tomu, že nikdo nežije ve vzduchoprázdnu, tak i mě širší okolí ovlivňuje. KSČM je strana, která funguje trochu jako sekta, což jsem zpočátku neprohlédla. Na stranických konferencích a schůzích se všichni vedoucí představitelé i někteří členové neustále přesvědčují o  své pravdě, která je ta jediná možná a správná.
Mladý nezkušený člověk jako já je z počátku velmi potěšen, že se jeho názory na vnímání světa setkávají s kladným ohlasem a podporou, a  to i od lidí vysoce vzdělaných. Bohužel je pak často zaslepen a nemá možnost rychle prohlédnout, k čemu konkrétně je manipulován.
Byla jsem mladá a naivní, přiznala třiadvacetiletá žena
K čemu je manipulován?
Vedení strany je tak provázané a sehrané, že je zde skutečně možná paralela se sektářským modelem řízení skupiny lidí. Pod vějičkou uznání, funkcí a míst na kandidátkách jsou mladí lidé či lidé jen trochu odlišných názorů, kteří chtějí přeměnu KSČM v moderní levicovou stranu, skutečně oproštěnou od minulosti, svazováni a pomalu po jednotlivých stranických liniích likvidováni. okolí, a to zejména rodina a přátelé, mně velice pomohli tyto manipulativní a likvidační snahy prohlédnout.
Píšete, že se pod tíhou nabytých životních zkušeností nemůžete ztotožnit s politickými cíli KSČM ani s cestou, kterou k jejich realizaci volí. Přiblížíte ony nově nabyté zkušenosti?
Týkají se zejména mých výše zmíněných odhalení o fungování KSČM. Když mě oslovili, abych přijala místo na kandidátce, byla jsem plna iluzí o straně, která funguje na demokratických principech, usiluje o sociální smír a rovnost, bojuje proti elitářství, diskriminaci, rasismu a není jí cizí ani otázka udržitelného života.
Ačkoli se program KSČM hemží slovy jako solidarita, lidství, rovnost a spolupráce, principy, na nichž je postaveno vedení strany na všech úrovních, které jsem měla možnost blíže poznat, jsou naprosto opačné.

Bohužel již záhy jsem začala nabývat dojmu, že KSČM je vedena lidmi, kteří usilují o vše možné, jen ne o výše zmíněné. Ačkoli program KSČM se hemží slovy jako rovnost, solidarita, lidství a spolupráce, principy, na nichž je postaveno vedení strany na všech úrovních, které jsem měla možnost blíže poznat, jsou naprosto opačné. Odlišné od proklamovaných idejí a vcelku pofidérní.

Vedoucí špičky KSČM nejsou rovny řadovým členům, které často jen využívají, solidarita a lidství jsou pro ně cizí slova a naopak pracují dle jasně definovaných zákonů džungle.
Co konkrétního vám vadí na způsobu, jak KSČM realizuje své politické cíle?
Nejvíce to, co stojí v naprostém protikladu od politiky, kterou hlásá. Ve vedení strany se na jednotlivých stupních, i v zastupitelských orgánech, objevují již po desetiletí stále stejní lidé. Mezi nimi na první pohled nemusejí být zřetelné vazby, ale po důkladnějším pohledu pod slupku je každému jasné, že strana funguje zejména na principech osobních či rodinných vazeb a to často i z doby před Listopadem.
Způsob obsazování stranických postů a sestavování kandidátek budí sice zprvu dojem, že vznikly demokraticky, avšak pravda je skryta právě v  těch osobních vazbách, zákulisních půtkách a domluvách. Pokud se někomu novému, kdo se do této organizace dostane, podaří alespoň trochu ona propojení odhalit, zjistí, že KSČM mladé lidi sice velice ráda ukazuje, avšak současní představitelé strany zároveň usilují o to, aby stávající propojení a ovládání strany zůstalo čistě v jejich rukou.
V KSČM nejde ani tak o lidi, jako o funkce, posty a peníze
Na čem to je vidět? Můžete uvést nějaký konkrétní příklad?
Důkazem toho je i mé sedmé místo na kandidátce, které bylo pěkné pro oči, avšak reálně nedávalo žádnou šanci na zvolení a tedy ani na obnovu pražské poslanecké sestavy již ověřených a s vedením spolupracujících lidí. Stačí jen krátké pozorování k tomu, aby každý odhalil, že v KSČM nejde ani tak o lidi, jako o funkce, posty a peníze.
Dalším z mnoha důvodů je i jasný škodlivý a laciný populismus typu zvýšení mateřské na čtrnáct tisíc korun. Nikdo v KSČM se nezabývá otázkou, jestli vůbec a jak by toho bylo možné dosáhnout, protože vedení strany ví, že k realizaci svého programu nedostane nikdy šanci.
V programu komunistů je toho ještě mnohem víc, co ekonomové kritizují jako těžko splnitelné až nereálné...
Strana záměrně slibuje věci, které na první pohled vypadají skvěle, avšak nejsou podloženy reálnou snahou o jejich uskutečnění. Celý politický program pak na voliče má působit pouze jako lákavá vábnička, sloužící k ukořistění několika mandátů a zajištění peněz a funkcí pro vedení strany. Není ani náhoda, že nejužší vedení strany je v podstatě až na jednu výjimku tvořeno členy poslaneckého klubu.
Program KSČM je záměrně atraktivní pro sociálně znevýhodněné a slabší občany, avšak od samého začátku sestavován s tím, že nebude muset být nikdy splněn. Není tedy reálně uskutečnitelný.

KSČM tedy opouští i snahy o fungování jako politická strana, stává se stranou pouze volební, a to na základě programu, který je záměrně atraktivní pro sociálně znevýhodněné a slabší občany, avšak od samého začátku sestavován s tím, že nebude muset být nikdy splněn. Není tedy reálně uskutečnitelný.

Cítila jste vnější tlak, abyste za KSČM nekandidovala, abyste odstoupila z kandidátky? Komunisté kritizují, že jste tak učinila až po uzavření kandidátek. Vypadá to, jakoby vaše rozhodnutí mělo nějaký impulz v poslední době.
Vnější tlak nemohu potvrdit. Zejména v posledních dnech ale vyvrcholil tlak vnitřní, jdoucí přímo z KSČM od konkrétních lidí. Z  verbálních útoků a pomluv, které byly zprvu směřovány pouze proti mé osobě, zasáhly tyto útoky nyní i moji rodinu a nejbližší okolí. To bylo rozhodující pro ukončení mé kandidatury, o kterém jsem díky výše uvedeným názorovým proměnám a zjištěným skutečnostem již delší dobu uvažovala.
KSČM jsem i přesto nechtěla poškodit, proto jsem se rozhodla vše v  tichosti přejít a s KSČM jako nestraník ukončit spolupráci až po volbách. Na sedmém místě kandidátky jsem od první chvíle věděla, že nemám šanci na zvolení do Sněmovny. Bohužel, situace se s v posledních týdnech a dnech vyvinula naprosto jinak, než jsem doufala, a proto jsem se rozhodla pro okamžité odstoupení, a tím pádem ukončení útoků směřujících proti mně a mé rodině.
Co se dělo, bych nyní nerada konkretizovala. Pouze v případě, že by se ty útoky opakovaly, bych uvažovala o změně tohoto názoru.
Konzultovala jste své rozhodnutí odejít z kandidátky s někým z  KSČM? Třeba Kateřina Konečná - také začínala jako velmi mladá poslankyně - mi řekla, že s vámi vycházela dobře. Byla hodně překvapená, když jsem jí řekl, že jste opustila kandidátku.
Z výše uvedených důvodů a i proto, že si myslím, že kandidatura je ryze osobní rozhodnutí jednotlivce, jsem své odstoupení s nikým, kromě své rodiny, nekonzultovala.
Co nyní budete dělat, když nejste na kandidátce? Četl jsem zmínku, že jste kvůli svým názorům tíhnoucím ke KSČM měla problémy se zaměstnáním.
Ano, to je pravda. Zaměstnání jsem již změnila a hodlám se nyní plně věnovat pouze své práci, která mě velmi baví a své rodině, která pro mě zůstává prioritou. Ráda bych také zahájila studium na Vysoké škole pedagogické, abych si rozšířila kvalifikaci.
Hodláte úplně zmizet z veřejného života? Zmizel váš profil na Facebooku, na vašich stránkách lucierovna.cz už je jen prohlášení o  vzdání se kandidatury...
Ano. A po svých zkušenostech toto své rozhodnutí v budoucnu nezměním.
Koho budete volit ve volbách do Sněmovny?
Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem názorových kotrmelců o 180 stupňů, zůstanu věrná levici. Ačkoliv nevylučuji, že budu poprvé volit spíše nové a menší politické subjekty.
Reakce KSČM
"KSČM je demokratickou stranou, která právě oslavila dvacetileté výročí a rozhodně odmítáme vyjádření paní Rovné, které byl dán vždy dostatečný prostor k její seberealizaci," tlumočila názor strany mluvčí ÚV KSČM Věra Karasová.
"Co se týče útoku na její rodinu, musíme se důrazně ohradit proti jejímu nekorektnímu chování jak vůči jednotlivcům, tak straně jako celku. Chápeme však zhrzenost nad tím, že se neumístila na některém z předních míst pražské kandidátky. Pokud její vyjádření budou pokračovat v těchto intencích, převezmou věc naši právníci," dodala.
Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI