Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
6172
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

30. 5. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, k večeru od západu místy přeháňky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 30.5.2024

Svátek má Ferdinand

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Evropský den sousedů
  • Evropský den melanomu

Zítra má svátek Kamila

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den bez tabáku
  • Den otvírání studánek
  • Den jáchymovských politických vězňů

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Navigace

Obsah

Byl jsem kamarádem požádán o publikování tohoto jeho článku, což činím a s jeho obsahem souhlasím.

Azbest

..........................................................................................................

Mistrovství světa ve feederu.

 

Pro mnohé pojem, představující absolutní vrchol všeho bytí a klání, jehož se mohou účastnit pouze vyvolení, nejpovolanější z povolaných, jednoduše ti nejlepší.
Davy nás obyčejných by ho chtěli zakusit.
Jaké to asi je, když vzduch kolem vás neviditelně jiskří závodnickým očekáváním a napětím? To vše umocněné pocitem cizince ztraceného v zemi, která celá mluví nesrozumitelnou řečí legionářů.
 Strach, nadšení, hysterie, euforie – všechny tyto pocity se míchají v jeden nepojmenovatelný pocit – pocit účastníka Mistrovství světa.
Takhle nějak to, dle mého, na přehlídce těch nejlepších funguje.
    
Bohužel jak už to v životě bývá, nic není černobílé. A bohužel i Mistrovství světa může mít mnoho odstínů šedi. A to doslova.
Stojí peníze, nezískáme žádné hmatatelné výsledky, nic nevyděláme. Ptáte se, co to tu plácám za nesmysly? To jsou pravděpodobně myšlenky činovníků Rady ČRS.
Nechápete? Jste dezorientovaní?
Dobrá, vysvětlím vám tedy celou problematiku, dlužím vám to.
Jen bych vás rád upozornil, že jak jste teď zmatení a nevíte, co tím chtěl „básník“ říci, budete na konci naštvaní a znudění mašinérií ČRS – tedy v případě, že máte o tomto druhu závodění nějaké povědomí.
 
Vše začalo na jaře roku 2010, kdy byly poprvé zveřejněny jakési propozice na „Světové rybářské hry“ a do nich byl již oficiálně zahrnut feeder jako samostatná disciplína.
Vedení Odboru LRU Plavaná – sekce feeder zahájilo přípravnou fázi na tyto hry a postupem času bylo zjištěno, že feeder jako samostatná disciplína nebude pouhopouhou záležitostí jedněch „Rybářských her“, ale bude zařazen do oficiálního kalendáře FIPS jako každoroční MS.
A toto zjištění byla naprostá bomba! Jak v pozitivním, tak v negativním slova smyslu.
Vezměme si nejdříve tu pozitivní část termínu bomba.
Bylo na čase, že si „Evropští pánové“ konečně uvědomili sílu a přednosti feederu a vymysleli pro něj samostatnou soutěž. Neexistuje žádná jiná disciplína, která by se tak rychle posouvala kupředu a získávala si tolik nadšených příznivců.
Je jedno, zda jste mladík, kterému teče mléko po chmýří, kterému bude časem říkat vousy.
Zda jste dědeček, učící svého vnuka, jak na ty potvory slizký.
Zda jste žena, která ráda vymění plotnu a vysavač za feederový prut (nic proti plotně a vysavači, milé dámy) nebo zda jste podnikatel, kterému kromě práce, milenky a feederu nezbývá na nic jiného čas.
Vy všichni feeder milujete.
Stejně tak jako feederový závodník. Ten se ještě navíc nechává dobrovolně svazovat pravidly. V České republice není mnoho těchto bláznů, celkový počet bych odhadl na 200 – 300 lidí. Ale jsou mezi nimi borci světových kvalit, s mnohaletou zkušeností ohledně feederového závodění.
První závody se v ČR konaly v roce 2001, v roce 2004 bylo poprvé uspořádáno Mistrovství ČR.
To je tradice v Evropě naprosto neuvěřitelná.
Na MS bude mít český tým velkou šanci na excelentní celkové umístění.
Skromnost je mou přirozenou vlastností J, ale v tomto případě ji ponechám zavřenou v nitru mého JÁ a dovolím si říct, že umístění na „bedně“ je celkem reálným cílem a předsevzetím. Otázka je, zda bude českému týmu tato šance poskytnuta.
Už vás slyším, jak nadáváte na ty prohnilé evropské struktury. Takže STOP!
 Tentokrát je v tom Evropa, jakákoliv Evropa, naprosto nevinně.
Dostali jsme se totiž k negativní stránce naší bomby: ČRS.
Vlastně se musím ČRS omluvit, není to jeho problém, ale problém činovníků Rady ČRS. Respektive to není problém Rady ČRS, ale rozhodnutí této Rady způsobilo problémy feederovému hnutí.
Jasně, nejjednodušší je všechno svést na jednu instituci a na všechno se vyflajznout. To není účelem tohoto článku. Jen mi už zkrátka došla trpělivost.
To, že si s námi naši politici, námi volení zástupci, slušně řečeno vytírají sedací část svých obtloustlých těl, jsem se naučil ignorovat, protože já je sám z těch oken nevyhážu.
 To, že s námi stejným způsobem zachází i Rada ČRS, která je také placená z našich peněz, mě natolik irituje, že zkusím protestovat alespoň touto cestou.
    
Jedno rozhodnutí a veliký problém? Ne, nepřeháním. A všechno to je opět o penězích. Celý problém je uveden již výše v textu a to název Odbor LRU plavaná – sekce Feeder.
 Feeder totiž v současné době patří pod Odbor plavané a z toho pro něj plynou určité komplikace, co se týče dostupnosti prostředků, finančních prostředků. Na začátku tohoto roku, roku 2011, byla na Radu ČRS odeslána žádost o vytvoření samostatného Odboru Feeder při Radě ČRS.
 Bohužel tato žádost byla zamítnuta a z toho plyne, že feederové hnutí nemůže pro letošní rok počítat s žádnými dotacemi a vysněný start na MS je silně ohrožen.
Ohrožen? Ano, ohrožen!
Málokterý závodník je schopen nést celé náklady tohoto mezinárodního podniku a bohužel, zcela pochopitelně, většina odmítá tento způsob representace. Vždyť jde přece o prezentaci ČRS, protože na MS se může přihlásit pouze člen ČRS, nikoliv nějaký Pepík z Horní Dolní. Jde o reprezentaci České republiky.
Proč se najdou peníze pro reprezentaci v plavané a v přívlači?
Proč nelze podpořit i Feeder, který má veliké šance na úspěch?
Přitom požadavky feederových funkcionářů nebyly přemrštěné.
Žádali jen o zaplacení startovného a nákladů pro pořadatele. Ubytování, krmení, živou složku si byli závodníci ochotni platit ze svého. A i přes tento vstřícný krok byl požadavek smeten ze stolu.
Proč nemá Rada ČRS chuť měnit zaběhlé pořádky a přidat feeder mezi své odbory, se všemi právy a povinnostmi z toho vyplývajícími?
Zbylo by jim málo na umělé zarybňování sotva mírovými kapříky, jen aby si masachtivý rybář přišel na své? Víte, rozčiluje mě to o to více, že chování Rady mi připomíná chování našeho pana ředitele, který tvrdí, že kontrola výrobků je zbytečný luxus a jeho zajímají jen ti lidé, od kterých létají špony.
Krátkozraké a naprosto demotivující rozhodnutí.
A Rada se chová naprosto stejně.
Proč podporovat nějaké feederové závodníky, když můžeme zavřít hubu široké veřejnosti? Proč si ubírat z rozpočtu-zbude nám málo na prémie.
Nechápu a nerozumím tomuto rozhodnutí.
Navíc veškerým spikleneckým teoriím nahrává fakt, že ze stránek ČRS zmizely najednou všechny zápisy ze zasedání jednotlivých odborů, sekcí a samozřejmě i Rady.
Mají co schovávat? Něčeho se bojí? Čeho? Proč?
    
Vím, že pokud mi tento článek vůbec někdo někde uveřejní, bude se o něm chvíli diskutovat, funkcionáři a jejich mediální ochránci ze mě udělají nesvéprávné individuum, které si jen ventiluje své komplexy.
Ale to nevadí, jen potřebuji, abychom všichni otevřeli oči, protože dnes je to problém feederu, příště to může být problém kohokoliv jiného.
Vždyť se jedná o reprezentaci České republiky! A kdo může říci, že na MS vysílá závodníky, kteří svými schopnostmi a zkušenostmi převyšují drtivou většinu startovního pole?
Lidé, rybáři, otevřete oči! Ryba smrdí od hlavy, ale proč smrdí i ČRS?
 
David Sigmund
Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI