Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
6536
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 7. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 29 až 33°C. Noční teploty 20 až 16°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 20.7.2024

Svátek má Ilja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Navigace

Obsah

Pečlivě a léta budovaný marketing kolem Babiše se zhroutil. Je z něj směšná figurka

Typ: náš tip | ostatní
Dlouhou dobu se zdálo, že marketingové pojetí politiky a bezbřehý populismus, budou Andreji Babišovi vycházet napořád. Navíc slušnou dobu v Česku vydržel i hospodářský růst, který nahrával jeho vládě při bezuzdné rozdávání peněz. Jenže stroj se vyčerpal, zadrhává se a koronavirová pandemie zcela obnažila deficity premiéra. Ty jsou v některých případech tak velké, že nejdou „opravit“ ani zdatným marketingem. Politik totiž může udělat chyby, ale nemůže opakovaně selhávat, být tak směšný a nedůvěryhodný.

Problémy kolem koronavirové nákazy ukázaly, že Andrej Babiš není zdatný manažer, jak někdo neustále tvrdil. Stát prostě není firma, i kdybychom skutečně chtěli, aby fungoval jako dobře namazaný stroj. Babiš je sice pracovitý, agilní a energický, ale jeho osobnost je psychologicky nastavená na rozkazování a ovládání ostatních, ne na spolupráci. Tak se to naučil v Agrofertu a to nejde z hlavy vymazat.

Nějakou dobu se mohl přetvařovat, že je to jinak, ale teď už to „nedává“. Stále menší a menší část veřejnosti například věří tomu, že vládní opatření proti pandemii jsou účinná. „Je to katastrofa,“ přiznal ve čtvrtek i sám Babiš. Několik měsíců přitom tvrdil, že přebírá naprostou osobní zodpovědnost za zvládnutí problémů a že vše bude řídit. Dnes by nejraději hodil vinu na jiné. Ne, nevyčítejme mu, že vše zavinil on. Jsme v tom všichni společně, jak se říká. Ale když někdo tak nesmyslně machruje a lže, tak ho teď nelze litovat.    

V době vážných krizí potřebuje stát rozvážného a chytrého vůdce. To ale marketingem nevyrobíte. Takovými vlastnostmi musí člověk disponovat dlouhodobě. Jak ale ukázala doba od března, kdy se přihnala pohroma, Babiš je naopak často roztěkaný, při konfrontaci (stačí dotazy) reaguje mimořádně podrážděně a nedokáže dostatečně ovládat svoje emoce. Když je nervózní a pod tlakem, tak se mu plete čeština a slovenština, řeč je sice rychlá, ale myšlenky přeskakují, věty přestanou dávat smyl a výsledkem je pak řeč postrádající logiku. Kdybych chtěl být zlý, tak napíšu, že produkuje někdy naprosté bláboly, které by po stylistické a myšlenkové stránce neobstály ani na základní škole. Stává se tím směšným, a to je pro politika ničivé. Ani dobrý marketing to nedokáže otočit.

 

 

 

Slabost střídá slabost

V době, kdy stát uzavírá kvůli vážné infekční nemoci firmy, restaurace či obchody a zásadně omezuje život v zemi, musejí přicházet od vlády a premiéra jasná, srozumitelná a jednoznačná slova. Zákazům lidé ve svobodné společnosti porozumí jedině tehdy, když dávají smysl, když jsou uvěřitelné, když jsou jasně časově ohraničeny a dostatečně podloženy. Bohužel, nic takového od vlády a premiéra od března nevidíme. To je skutečná katastrofa a nezodpovědnost. Doslova v hodinách se mění a protiřečí si nejrůznější vyjádření i nařízení. Za to je zodpovědný předseda kabinetu, ten své ministry řídí. Stačí jediný příklad z posledních dní – naprosté selhání v tom, jak vláda komunikovala, zda zavře či nezavře školy. Proboha, proč mají být rukojmí vlády statisíce dětí, studentů, rodičů a pedagogů. Čím to chce Babiš vysvětlit? Zde výmluvy nepomohou.

Nepoučitelný Andrej Babiš nasadil podivný marketing i pro poslední krajské a senátní volby, ve kterých uspěl daleko méně, než by si přál. Je to předznamenání časů příštích, kdy může přijít o moc a odejít z politiky s ostudou. Lhaní na billboardech a manipulace s čísly už tentokráte Babišovi neprošla tak, jako v minulosti. Opět chyba jeho marketingu.

 

 

To, co předváděl Andrej Babiš a jeho týmy při volebních kampaních či na sociálních sítích, byla v minulosti z profesionálního hlediska dobrá práce. Navíc měl k ruce i vlastní média. Babišovi jste nemuseli věřit ani jediné slovo, ale mechanismy vybudované komunikace mu umožňovaly udržovat sebe samého v silné pozici a držely na dobrých preferencích i hnutí ANO. Samozřejmě, to platí především pro jeho příznivce. Jenže přiletěla „černá labuť v podobě koronaviru a pečlivě budovaný obraz se rozmazal a nabyl bizarních podob. Vidíme slabého a nervózního premiéra. Premiéra, který se nehodí do špatných časů.

 

Andrej Babiš se dostal do premiérského křesla, protože měl kdysi dost energie, hodně peněz, propracovanou (i když mnohdy lživou) strategii a využil slabosti a zdecimování jiných politických stran. To vše obalamutilo na čas hodně voličů. Při první vážné krizi ale zcela vyšuměl. Tak ale dopadají téměř všechny marketingové politické projekty propojené s byznysem.

Společně to nakonec skutečně dáme. Bude líp. Ale bez Babiše, který selhal.

zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/103464/peclive-a-leta-budovany-marketing-kolem-babise-se-zhroutil-je-z-nej-smesna-figurka.html?fbclid=IwAR02w8eVt0Y3Je3RjseMsKyAaQ__KIeBzrbmoq31z2NU7VzujNTYMD7fFuI


Vytvořeno: 16. 10. 2020
Poslední aktualizace: 16. 10. 2020 12:58
Autor: Petr Hahn

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI