Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
6316
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 6. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 13.6.2024

Svátek má Antonín

Zítra má svátek Roland

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den dárců krve

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Navigace

Obsah

Můj milý deníčku:
 
Sedím na nafukovacím kruhu a musím ti napsat o našem prvním cyklovýletě.
S.p.s. nás ukolébal slibem krátkého 10km výletu po rovině. Max 20km!! Proto jsme si nezajišťovali pohotovost doprovodných vozidel a také svačinu jsme si zabalili jenom malou (4 rohlíky, 6 Tatranek, 200g čokoláda).
Po menší vzpouře v členské základně v průběhu první servisní zastávky (kola nových členů opravdu nejsou nejlepší) jsme nejeli kopec na Hruškovou.
Zlomyslný s.p.s. nás nechal v pocitu vítězství. Poté zvolil trasu mnohem horší, zato delší. Vyjeli jsme na šíleně vysoký kopec, abychom se z vrcholu spustili opět dolů. Přijeli jsme cca 500 m od místa kde jsme krásnou rovnou cyklostezku opustili a vrhli se do onoho nesmyslného stoupání. Cestou nahoru vysílením upadla ch. S.p.s. tuto skutečnost vůbec nezaznamenal a hnal peloton dál. 
Ukolébáni návratem na cyklostezku jsme spokojeně dojeli do Lokte. Vzhledem k nevhodnému načasování byla ještě všechna restaurační zařízení zavřena. S.p.s. v tuto chvíli projevil své organizační schopnosti a celou výpravu nahnal na zahrádku náhodných známých. Nepřítomnost pána domu nezabránila dopití sudu.
V povznesené náladě se výprava rozhodla pokračovat v cestě na Svatošské skály. Tato euforie všechny přešla ve chvíli, kdy opět nasedli na kolo. Některé části těla se začaly lehce bouřit. Nedbali jsme.
Na Svatošské skály jsme opět dojeli v rekordním čase, načež s.p.s. prohlásil, že tuhle hospodu nesnáší a že U Gardnera v Lokti už je otevřeno. Kroutíce hlavami jsme kola otočili a vraceli se do Lokte.
Posezení v hospůdce bylo příjemné.
Zatím jsme nechápali proč si ti divní cyklisté vylévají vodu z bot a ždímou ponožky.
A tak jsme vyjeli. Již se značným přemáháním jsme nasedli na kola a těšili se na rovnou cyklostezku podél řeky. Netušili jsme, že se nočním přívalovým deštěm změnila v plavební kanál. Mokrou skupinou cyklistů odnaproti jsme se nenechali vystrašit. Změnu trasy jsme zavrhli. Ó my bláhoví!
 
 
Po několika metrech jsme se ocitli uprostřed proudu dravé řeky. Naše kola zmizela ve vodě. My také. Matky zděšeně volaly na své malé děti. S.p.s. se nadšeně smál. Cesty zpátky nebylo. Musely jsme vpřed, hlubokou, studenou, zkalenou vodou. Deníčku, víš jak je studená voda v řece v dubnu? A jistě se kolem nás pohybovalo mnoho bakterií a jiného svinstva. Děti hrůzou ani nedýchaly a tak se jim naštěstí voda nedostávala do úst. Cestou jsem také museli odhánět z cesty kolem plující divoké kachny, aby se nám nezapletly do kol. Elektrické součásti kol, např. světlo, jsme naštěstí ztratili již dříve. Mohlo dojít ke zranění elektrickým proudem.
Po nekonečné dřině v hluboké vodě jsme se konečně dostali na suchou zem. Ta úleva!! Jenom do chvíle než jsme si uvědomili, že jsme úplně mokří, zmrzlí, snáší se tma a domů je ještě daleko. S.p.s. nevhodně vtipkoval o případných ztrátách.
Cesta domů byla tristní. I některá kola se rozhodla stávkovat.
Náš výlet se protáhl na 41km! většinou naprosto katastrofickým terénem.
Proč jsme raději nejeli s ústředím na Kozelku?
 
Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI