Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
1968
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Již jste hlasoval(a).

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

29. 9. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, od západu až zataženo a místy přeháňky nebo i déšť. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Přehrát/Zastavit Další

Svátek

Dnes je 29.9.2021

Svátek má Michal

Zítra má svátek Jeroným

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den překladatelů

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Navigace

Obsah

OBCHOD S CHUDOBOU V SOKOLOVĚ BUJÍ. UKÁZALA STUDIE

Typ: ostatní
„Jsme z toho zděšení. Díky špatně nastavené sociální politice nám město zaplavují lidé, kteří nedokáží žít v souladu s dobrými mravy, nechodí do práce, nevedou k tomu své děti a vysmívají se nám s nataženou rukou. Tohle musíme zastavit. Kdo nepracuje, ať nejí, to už říkávala má babička. Je to možná tvrdé, ale je to tak,“ dodala místostarostka.
29.3.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Sokolov U Divadla

Město Sokolov má k dispozici studii mapující problematiku sociálních jevů. Materiál, který vypracovala vládní Agentura pro sociální začleňování, ukazuje, že v Sokolově přibývá nových obyvatel z řad příjemců sociálních dávek.

Od začátku roku do konce února se do města přistěhovalo více než 150 lidí. Dvě třetiny z nich žijí ze státních příspěvků a doplatků na bydlení a jiných dávek. Podle autorů analýzy tento trend podporuje takzvaný obchod s chudobou. V Sokolově narůstá počet těch, kteří skupují byty a ve většině případů je pronajímají sociálně nepřizpůsobivým. Vznikají a rozšiřují se vyloučené lokality. A to je problém. „Máme jejich jména i počet nemovitostí, které vlastní. Jeden z nich má v Sokolově sto bytů a je mu úplně jedno, kdo sem přijde. Na pronájmu vydělává podle našich odhadů stovky tisíc měsíčně. A tenhle člověk je střídavě uchazečem v evidenci úřadu práce,“ komentovala situaci místostarostka Renata Oulehlová s tím, že město už požádalo o pomoc i Karlovarský kraj, který má zákonodárnou iniciativu. „Jsme z toho zděšení. Díky špatně nastavené sociální politice nám město zaplavují lidé, kteří nedokáží žít v souladu s dobrými mravy, nechodí do práce, nevedou k tomu své děti a vysmívají se nám s nataženou rukou. Tohle musíme zastavit. Kdo nepracuje, ať nejí, to už říkávala má babička. Je to možná tvrdé, ale je to tak,“ dodala místostarostka. Mezi lokality, které se dají považovat za vyloučené, či ohrožené, studie zařadila např. ulice U Divadla, Svatopluka Čecha, Hornická, nebo Sokolovská. 

Vedení města se závěry studie seznámilo i zastupitele na zasedání 23. března. Na jednání pozvali i uvedeného majitele stovky sokolovských bytů, aby mu vylíčili aktuální statistiku a dopady takového byznysu na život ve městě. „Byty pronajímám 15 let. To co mi tady říkáte, slyším poprvé. Neměl jsem o tom tušení, ale nic nezákonného nedělám,“ reagoval mladý muž. „Neříkejte, že jste to nevěděl. Spíš jste nechtěl vědět. Jako starosta jsem velice zklamán. Vyrůstal jsem na Vítězné. To bylo nádherné sídliště. To, co jste s tím udělali, je neuvěřitelné,“ řekl přítomnému obchodníkovi Jan Picka. „Vždyť vy jste byl ještě nedávno evidován na úřadu práce jako nezaměstnaný. Nelíbí se mi a nesouhlasím s tím, co děláte,“ doplnil Jana Picku místostarosta Pavel Rybář. „Tady už vyhlášky a sankce nestačí. Musíme nastavit takové kroky, které budou řešit nejenom přítomnost, ale i budoucnost,“ komentoval závěry studie radní a náměstek hejtmanky Petr Kubis a dodal, že dokument naráží na nový fenomén, kdy přibývá i příbuzenských pěstounů mezi těmito lidmi, což může být důvodně považováno za další skryté zneužití veřejných prostředků.

Radnice plánuje ve spolupráci s vedením Karlovarského kraje konkrétní legislativní kroky, které zatím nechce zveřejňovat. Hodlá ale jednat. 25. dubna by se na krajském úřadě měli sejít zástupci Sokolova, kraje i státu.

Na obrázku ulice U Divadla

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností


Vytvořeno: 29. 3. 2017
Poslední aktualizace: 2. 4. 2017 06:04
Autor: Petr Hahn
Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI