Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Která současná politická strana by od vás dostal hlas u voleb?

Celkem hlasů:
5802
Hlasování začalo:
21. 7. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 5. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, od jihu až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Svátek

Dnes je 22.5.2024

Svátek má Emil

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den biodiverzity

Zítra má svátek Vladimír

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Navigace

Obsah

PLZEŇSKÁ UDICE 2006 - vítěz bere auto

Doslechl jsem se z dobře informovaných pramenů, že nemálo mých kamarádů závodníků se rozhodlo absolvovat tyto velice zpropagované závody.
Bylo nebylo - konalo se o víkendu 22. a 23.dubna léta Páně 2006 v Plzni na Boleveckém rybníce.
Zdaleka ne každý byl nadšen startovným ve výši 1500 za jednotlivce, ale účást povinná není, takže je to na každém občanovi, aby se svobodně a demokraticky rozhodl v závislosti na otylosti portmonky, či bankovního konta(eventuelně strožoku, či keramického vepříka), benevolenci manželky, či manžela (ve všech možných kombinacích,neboť registrované partnerství jest požehnáno), úrovně fyzického i duševního zdraví, časové solventnosti a v neposlední řadě víře v rybářské štěstí a náklonnost sv.Petra, jestli těch patnáct stováků a čas, nervy,zdraví…..do oné akce vrazí.
Konečně - kdo by nechtěl Fiat Punto za tuto sumu? Já osobně bych Fiata dobrovolně nepreferoval ani náhodou, ale když už je zadarmo k mání,tak je to přece jen pořádný kus majetku.
Popravdě, ono startovné je jen špička ledovce útraty, kterou člověk spáchá, neboť do investic nutno započísti taktéž pohonné hmoty, amortizaci dopravního prostředku(ojetí gum,ošoupání brzdových destiček, kotoučů, paken a stěračových gumiček, směs do ostřikovačů, oleje, opálení žárovkových vláken, opotřebení dveřních pantů….), ubytování, strava, společenský alkohol, spousta telefonátů na všechny strany ze všech myslitelných důvodů ať už jsou to meteorolozi, ichtyolozi, všichni znalci vlivů na braní ryb až třeba po kartářku a numerologa no a hlavně krmení.
Množství krmení ať rostlinného, či živého omezeno nebylo, takže tady meze utrácení kladeny nebyly.
Kromě toho je potřeba doplnit arzenál všech serepetiček, které se v rybářských obchodech nacházejí, takže počáteční investici bych si troufnul odhadnout v rozmezí 2000 - 20 000 Kč, protože někdo si taky mohl koupit poprvé leccos včetně základního vybavení a povolenky.
Přijíždíme s Kačenkou(mou přítelkyní a nadějnou feederovou začátečnicí) na čumendu a dorážíme těsně před zahájením druhého kola.
Pozdravíme s přáteli a to už kolo začíná jakýmsi záhadným způsobem, neboť někdo hrozně nahazuje, jiný čeká na signál, který nepřichází a tak váhavě nahazuje taky, další kroutí nevěřícně hlavou a pak se stoickým klidem svěřuje nástrahu vodě ve víře, že jí třeba něco podegustuje. Slyším dobře,ale také jsem nezaslechl signál, nicméně mne to moc nevzrušuje.
Já startovné neplatil.
Rozhlížím se a vidím, že Románek Srb (velice zdatný závodník v plavané i ve feederu) má taky rozum a místo závodění si užívá klidu a sekunduje Pepovi Konopáskovi.Stručným dotazem se dozvídám, že Konopáskovic klan je tu přítomen v plném počtu čtyř kusů, z čehož tři bráchové závodí a jejich autor(tedy otec), Pepa senior je za doprovod s poradním hlasem.
Pepa junior trpělivě schytává na odhoz plotičky a otrávený Fanda Koubek (guru FeederKlubu) mi říká, že má z prvního kola čtyři kila, ale nic mu to teď nedělá.
Když pak od účastníků slyším o trojím stěhování, o tom,jak v prvním kole vymokli, jak to bídně bere, atd.,tak jim nezávidím, ale kdo se dal na vojnu, musí bojovat i s bajonetem v ……
Jdeme procházkou kolem rybníka posloucháme, co nám vyprávějí závodníci.
Trpasličí sektory mě nepřekvapily. Ty na podobně masových akcích bývají, proto na ně nejezdím, ale přístup některých činovníků závodu je jak se zdá dosti zvláštní.
Na NORMÁLNÍCH závodech má závodník vylosovaný sektor pro sebe a k dispozici.
Tady jakýsi obézní strejc buzeroval Láďu Konopáska za to, že si sednul o kousek vedle(asi metr),než byla jeho tyčka s číslem a donutil ho sedět v nevýhodné pozici, takže nemohl chytat za rákosím. Když mu bylo ukázáno asi deset jiných závodníků, kteří sedí stejně, tak to pro něj nebyl argument, protože:“To už není můj úsek.“
Naopak argumentoval inteligentní větou:“Stejně to máte vyhraný, když jste chytil v prvním kole šest kilo! Jste přece Konopásek,ne?“
Netušil ten prostý muž zřejmě, že na špičkové úrovni chytajících Konopásků je povícero a těch šest kilo měl zase pro změnu Ríša…
Takový člověk dokáže otrávit život asi nejen na závodech. Ale on asi jinde nemá tu moc, tak si to funkcionářství potřeboval užít. Každý má své hobby a někdo si i sáhne na svých pět minut slávy….upřímnou soustrast.
Někteří po druhém kole už ztratili zájem, protože například kdo to vyfasoval na pláži,tak se dost nudil.
My jsme došli až za roh k restauraci u které byl vystaven inkriminovaný Fiat (mimochodem docela hezký autíčko pro ženu).
Vůbec jsem nezáviděl těm, kteří si vylosovali místa kolem mola, neboť prostorem zcela bezohledně mastňácky řvala nějaká muzika, jak na jarmarku, ale jak říkám-na některých bobkařských závodech jdou ohledy stranou, jen ať se lid baví. Co na tom, že tomu kdo to musí poslouchat v kuse tři hodiny ve chvíli, kdy se potřebuje soustředit, z toho praská hlava.
A to nemluvím o rybách, které otřesy vnímají přece postranní čarou a dost citlivě(přestože někdo údajně chytil v těch místech kapra přes 70-asi hluchýho).
A tak jsme se procházkou vrátili zpátky a protože jsme neviděli žádné vzrůšo, ani pořádnou rybu, rozloučili jsme se a odjeli domů.
Pak jsem se dověděl, že zaslouženě vyhrál a auto si poprávu odvezl Pepa Konopásek. Upřímně mu gratuluju, protože je jednak dobrej, druhak auto bude jeho čerstvé rodině(ještě jedna gratulace k narození Pepánka) určitě přínosem a třeťak fiátek bude Zuzce vyloženě slušet.
Stejně tak gratuluji všem umístěným, zejména Fandovi Koubkovi ke krásnému pátému místu a všem,kteří vydrželi ten maratón, k trpělivosti a tvrdohlavosti.

P.S.:Když jsem dnes četl článek jednatele p. Urbánka, tak jsem se té neokázalé chvále (sebe?) musel teda trochu pousmát…ale ono se nikdy nepovede všechno, počasí umí poručit jen komunisti a rybám ani takoví pašáci ne.

Ať se všem daří co nejvíc. Závodní sezóna začíná. Ať nám přeje počasí, ať nám nikdo netráví ryby,ty ať pěkně berou a ať si užijeme všechen ten čas, který se po zásluze do života nepočítá.

Předchozí                                                                                                            Další

Zpět

Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI