Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Váš nejoblíbenější politik od Sametové revoluce?

Kdo, nebo co nás v současnosti nejvíc ohrožuje?

Co si myslíte o současné vlně imigrace?

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Panoramatické Foto

Panoramatické fotografie

      Prodejna v Chebu-zrušena v březnu 2011Prodejna Sokolov

Prodejna SokolovProdejna v Chebu

Prodejna Sokolov

Facebook

Azbestu na Facebooku

Aktuální počasí

Počasí dnes:

4. 6. 2020

bo

Bude polojasno až oblačno, od západu postupně místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Přehrát/Zastavit Další

Svátek

Dnes je 4.6.2020

Svátek má Dalibor

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den nevinných dětských obětí agrese

Zítra má svátek Dobroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Navigace

Obsah

Tak už nám to komunisté říkají naplno

Typ: ostatní
Výročí jejich vítězného února je jim dobrým datem, aby nám jejich vrchní ideolog sdělil: odstranit kapitalismus lze i pokojnou cestou. A jedním dechem dodává, že teď je vhodná šance.

Rád bych se zeptal, co si tedy komunisté místo kapitalismu představují? Pokud se znárodní výrobní prostředky, není snad ani potřeba dodávat, kam to vede. Žádná soukromá iniciativa, žádná hospodářská soutěž, žádná konkurence a nakonec to skončí tím, o čem sní - všichni se mají stejně. Ale stejně blbě, dodávám.

Tam, kde to vydrželo trochu déle než pár desetiletí, žerou hlínu a třesou se, aby neskončili na popravišti. To je případ Severní Koreje.

I tak to někteří dnes zkouší stále znova a po nějakých 20 letech to skončí úplně stejně jako mnohokrát v historii. Tedy totálním krachem hospodářství státu, chudobou, bídou a beznadějí - to je Venezuela.

Co Čína? Tam sice vládnou komunisti, ale vládne tam především kapitalismus bez jakýchkoliv sociálních vymožeností.

Tak co by nám tedy pan vrchní ideolog Skála doporučil? Já bych všem doporučoval si ten jeho projev přečíst. Člověk vidí, že není rozdíl mezi KSČ a KSČM. A mohou tvrdit cokoliv, že se distancovali, že se změnili, že jsou demokratičtí. NEJSOU! Ten elaborát když si přečtete, tak hlavně před tím radši moc nejezte.

.

Tak co tedy místo kapitalismu? Socialismus? To snad ne. To si ještě všichni pamatujeme. Feudalismus? Z toho snad odrostli i ruďoši. Tak mi snad zbývá jen fašismus. Ostatně komunismus i fašismus mají na svědomí desítky milionů obětí, tak to by snad mohlo být to, o čem pan Skála sní.

Pak bych si dovolil ocitovat Trestní zákoník: § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo jiné zločiny nacistů a komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Zaujala mě jedna velmi výživná pasáž v díle pana Skály: "Poskoci cizích velmocí, zacházejících s námi jako s kolonií, ztrácí půdu pod nohama i dnes. Prohráli sněmovní i prezidentské volby. »Protestní hlasy« nabízejí šanci, jaká tu ještě nebyla."

Takže jen potvrzují, že vystoupení prezidenta Zemana na jejich sjezdu nebude náhoda. Všichni dohromady cítí tu šanci. A vzhledem k tomu že soudruh (ten pan mi nějak nejde přes klávesnici) zmínil i parlamentní volby, tak si asi vzpomněl na mladá léta premiéra Babiše a na tu jeho historii se chystá navázat. A nikdo mi nevymluví, že hlasy pro Babiše i Zemana nebyly hlasy pro komunisty. Byly. Vždyť se k tomu hrdě a nahlas hlásí a cítí tu svou šanci. A prezident jim to už pojede stvrdit.

Zdroj: https://flaska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=651032


Vytvořeno: 26. 2. 2018
Poslední aktualizace: 26. 2. 2018 06:17
Autor: Petr Hahn
Petr Hahn

Ahoj-vítej na mých webových stránkách.

Krátce se představím a víc si o mně přečteš na webu v životopisu.

Jmenuju se Petr (to je údajně skála) Hahn (to je určitě německy kohout), ale vlastně všichni, kdo mne znají mi říkají – Azbest. To je přezdívka, kterou jsem dostal někdy kolem r. 1985 na vandru.

Z rubrik na webu vyplývá, že mne baví muzika, příroda, cestování, rybařina (hlavně momentálně feederové závody od r.2004), vodáctví, poezie, psaní, a některé další věci, na které se možná časem i zde dostane.

Mám osobní problém při kontaktu s blbostí, hajzlovstvím, levičáctvím (i když s politikou tak nějak komplet), nespolehlivostí, lhaním, ……bohužel se s tím vším dnes a denně setkávám a občas mi nedá to nekomentovat, nebo si z toho aspoň dělat srandu.

Některé texty, které uznám za zajímavé, vtipné, nebo jinak přínosné otiskuju i od jiných autorů-někdy i z anonymních přeposílek.

Jsem tvor společenský, ale nějak nemám kliku, takže žiju sám.

Stránky už běžely víc než rok na jiném redakčním systému, ale tyhle mi vyhovují více a taky se mi víc líbí.

Přeju příjemný pobyt, a pokud Tě něco zaujme, máš možnost se zeptat, nebo komentovat v pokecu.

Takže……VEJDI